fbpx

Kurs rysunku odręcznego

Kurs jest przeznaczony dla osób początkujących i średnio zaawansowanych. Zajęcia prowadzone w Krakowie w profesjonalnie wyposażonej pracowni kursu rysunku Elipsa na ul. Krowoderskiej 6/14 oraz okresie letnim w plenerze. Wykłady i ćwiczenia prowadzą doświadczeni nauczyciele dr inż. arch. i mgr inż. arch. z dorobkiem naukowym i realizacjami w zakresie projektowania.

Kursy rysunku  zwieńczone są kilkudniowym, intensywnymi zajęciami przedegzaminacyjnymi. Pracę na kursie przedegzaminacyjnym kończymy kilkoma dniami przygotowań do egzaminu w pracowni, wykonując prace w zakresie teoretycznych tematów egzaminacyjnych. Kurs przeznaczony jest obowiązkowo przede wszystkim dla uczestników zajęć całorocznych. Przyjmujemy również osoby nie uczęszczające wcześniej na nasz kurs jednak mające podstawy, chętnie przed decyzją prosimy o pokazanie dotychczasowych prac rysunkowych. Zajęcia prowadzone są przez czynnych zawodowo architektów, członków Izby Architektów oraz SARP oraz doktora architekta WAPK, KAAFM

czytaj więcej...

Kurs wakacyjny 2022 w naszej pracowni prowadzony jest przez wykwalifikowanych pedagogów, pasjonatów rysunku odręcznego i architektury doktora inż. architekta, WAPK pracownika naukowego Wydział Architektury i Sztuk Pięknych KAAFM, uczącego rysunku od 1999 roku oraz mgr inż. architekt, WAPK. Małżeństwo prowadzi wspólnie zajęcia z rysunku w okresie wakacyjnym od 2006 roku. Dla osób całkowicie początkujących, chcących zacząć pracę przed dłuższym kursem, aby mieć podstawy rysunkowe, a także osób zainteresowanych rysunkiem odręcznym i rysunkiem architektonicznym oraz osób zaawansowanych w tej dziedzinie. Zajęcia skierowane są do uczniów szkół podstawowych, liceów, studentów oraz hobbystów. W pakiecie kursu przy wcześniejszym zgłoszeniu, oprócz opieki dydaktycznej prowadzących oferujemy w cenie ołówek automatyczny 0.9 oraz gumkę chlebową, wypożyczenie deski do rysowania, materiały niezbędne do rozpoczęcia przygody z rysunkiem.

UWAGA !!! DLA UCZESTNIKÓW KURSU WAKACYJNEGO - PLANUJEMY W II TURZE RYSOWANIE W MUZEUM INŻYNIERII MIEJSKIEJ, NATOMIAST W I TURZE OGRÓD BOTANICZNY BILETY WLICZONE W CENĘ UCZESTNICTWA.

czytaj więcej...

Pełny zakres kursu rysunku wymagany do poprawnego rysowania obejmuje 10 miesięcy lub 20 miesięcy. Istnieje możliwość skrócenia i zintensyfikowania tego okresu. Kurs rysunku rozpoczynamy we wrześniu i kończymy intensywnym kursem codziennym w czerwcu przed egzaminami trwającym zwykle od jednego do dwóch tygodni. Zapisy przyjmowane są również w trakcie roku szkolnego. Z każdą osobą rozpoczynamy lekcje rysunku indywidualnie. Istnieje możliwość doboru godzin do planów zajęć w szkołach i na studiach. Zajęcia odbywają się w wybranych przez Państwa terminach, wtorki, czwartki  15.30-19.30, a także w soboty rano 9.30-13.30 w profesjonalnie wyposażonej pracowni rysunku. Aby zdać pozytywnie egzamin rysunkowy należy uczęszczać regularnie na zajęcia i wykonywać zadania domowe. Zajęcia prowadzi dr inż. arch. nauczyciel akademicki WAPK, KAAFM oraz mgr inż. arch. WAPK. Gwarantujemy w pełni profesjonalne przygotowanie pod okiem pasjonatów rysunku z dorobkiem dydaktycznym i naukowym. Każdego roku nasi kursanci znajdują się pierwszej dziesiątce zdających. Najlepsze wyniki w naszej szkole 6 z martwej natury i 6 rysunek z wyobraźni na Wydziale Architektury Politechniki Krakowskiej oraz pierwsze miejsce w rankingu na kierunku Wzornictwo Przemysłowe. Dokładamy wszelkich starań, aby nasi uczniowie nie tylko zdawali ale także dostawali się na studia. Uczymy już od 1998 roku. Zajęcia prowadzone są w warunkach wysokiej higieny, grupy od 5-10 osób, w soboty do 15 osób po 7+1 na salce i nie więcej.

czytaj więcej...

Kurs Historii sztuki przygotowujący do matury pozwala uzyskać dodatkową punktację na egzaminie maturalnym, jest niezbędny w podliczeniu punktacji do egzaminów wstępnych na studiach architektury i urbanistyki, gdzie historia sztuki jest jednym z kryteriów przyjęć, a także studiach artystycznych. Nauczyciele kursu rysunku odręcznego Elipsa o profilu architektonicznym, proponują Państwu kompleksowe przygotowanie do egzaminów i studiów w trakcie roku szkolnego kierowane przez specjalistę z ponad 15-letnim doświadczeniem, egzaminatora, historyka sztuki i architektury w Instytucie Historii Sztuki UJ.

czytaj więcej...

Kurs Rysunku Elipsa zaprasza na zajęcia dla dzieci i młodzieży szkół podstawowych. Zajęcia kształtują wyobraźnię oraz postrzeganie przestrzenne w zakresie plastyki i umiejętności interpretacji przestrzeni, kolorów, brył, zwierząt i człowieka. Oferta skierowana jest do uczniów wieku od +10 lat oraz +12 do 14 lat. Kurs obejmuje dwie lub trzy godziny oraz wstępne zagadnienia z dziedziny rysunku odręcznego, wprowadzające tematów plastycznych w późniejszych latach zajęć, w dalszej perspektywie przygotowujących do egzaminów na studia wyższe. W kursie można uczestniczyć jeden lub dwa razy w tygodniu. Uczniowie szkół podstawowych przedłużający zajęcia na Kursie Rysunku Elipsa przy ul. Krowoderskiej 6/14, otrzymują gruntowne przygotowane z dziedziny architektury, architektury krajobrazu (proste formy przestrzenne) oraz projektowania wnętrz (proste, zabawowe formy wnętrz) i wzornictwa przemysłowego (samochody, roboty, przedmioty), a także podstawowego rysunku plastycznego (kolorystyka, kredki, pastele, markery, promarkery), rysunku postaci, mangi i rysunku komiksowego.