Nauczyciele
Pracownia Elipsa łączy tradycje rodzinne PROJEKTOWANIE, RYSUNEK, SZTUKĘ i WIELKĄ PASJĘ. Rysunku, architektury i projektowania uczymy od 1999 roku, prowadzący zajęcia wciąż podnoszą swoje kwalifikacje. Uczęszczając na nasze zajęcia uczestniczki i uczestnicy mają gwarancję rzetelnego przygotowania, pod okiem osób z wieloletnim doświadczeniem. Prowadzimy również Biuro Projektów www.pracownia-projekty.pl, możemy poszczycić się wieloma realizacjami.
"Architektury nie da się podzielić na czas pracy i czas odpoczynku. Projektant pracuje nieprzerwanie i nieznużenie, pracuje w myślach, pracuje głową, aby przenieść swoje wizje na papier, tworząc szkice, które często osiadają na dnie szafy."
"Studium Świeżej Kreski - Pomiędzy ideą, a rzeczywistością", Architektura i Biznes, nr 10/2005, s. 61
dr inż. arch. Dariusz Kronowski
doktor inż. architekt DARIUSZ KRONOWSKI
- PROWADZI ĆWICZENIA Z RYSUNKU, DIGITAL DESIGN ORAZ ZAJĘCIA PLASTYCZNE I WYKŁADY N.T. PROJEKTOWANIA
Uprawnienia architektoniczno - budowlane bez ograniczeń, od roku 2008 należy do Izby Architektów RP oraz do The Association for Architectural Education. Studia inżynierskie i magisterskie ukończył na Wydziale Architektury i Urbanistyki Politechniki Krakowskiej w 2003 roku. Również na tym samym Wydziale w 2015 roku, otrzymał tytuł doktora nauk technicznych. Czynny projektant, architekt, dydaktyk, nauczyciel Wydziału Architektury Politechniki Krakowskiej w stopniu doktora. Laureat wystaw architektonicznych m.in. z żoną mgr inż. arch. Sandrą Kronowską wyróżnienie i prezentacja projektów w katalogu - Architekci Małopolski 2010, 2017, 2021 oraz wystaw plastycznych, wystawa grafik, rysunków oraz projektów w NCK Kraków w 2004, wystawa prac artystycznych absolwentów rocznika 2003 w roku 2024. W dorobku znajdują się realizacje projektów architektury, wnętrz, wzornictwa przemysłowego, własnoręcznie ilustrowane publikacje naukowe m.in. w Teka Architektury Polskiej Akademii Nauk, Przestrzeń i Forma, Architectus, Architektura Krajobrazu, Folia Turistica, monografia Instytutu Geografii i Gospodarki Przestrzennej Uniwersytetu Jagiellońskiego "Architektura Pasma Polic na tle Karpat Polskich", monografia Uniwersytetu Rzeszowskiego "Przestrzenie muzealne w strukturze miasta", i artykuł "Lego House "Dom Lego" - muzeum i interaktywne centrum", "Architektura, Miasto, Piękno. Tom 1" - praca zbiorowa do konferencji naukowej, za członkostwo w komitecie organizacyjnym otrzymał w 2021 roku nagrodę Rektora Politechniki Krakowskiej, autor artykułu "Wspomnienie o Profesorze Wojciechu Kosińskim" oraz felietony naukowe m.in. Zawód: Architekt "Architektura Podhala", Architektura & Biznes "Architektura ziem górskich" nr 4/2016 z autorskimi rysunkami schronisk, "Miasta nadmorskie" nr 12/2016 oraz "Studium świeżej kreski - pomiędzy ideą, a rzeczywistością" 10/2005 i wiele innych, a także rysunki prezentowane na licytacjach m.in. Architekci Polscy dla Japonii - wystawa zorganizowana przez Stowarzyszenie Architektów Polskich SARP, na której wylicytowano pracę autora "Rotunda Wawelska - szkic odręczny ołówkiem". Autor rysunków, grafik, obrazów, a także rekonstrukcji architektury i urbanistyki do XII - tomowej encyklopedii "Wielka Historia Świata", 2004-2006, wyd. Fogra, pod patronatem naukowym Polskiej Akademii Umiejętności i Uniwersytetu Jagiellońskiego.
magister inż. architekt SANDRA KRONOWSKA
- PROWADZI ĆWICZENIA Z RYSUNKU I ZAJĘCIA PLASTYCZNE
Uprawnienia architektoniczno - budowlane bez ograniczeń, wpis w Małopolskiej Izbie Architektów MP-1724, od roku 2011 należy do Izby Architektów Rzeczypospolitej Polskiej. Rysunku i plastyki uczy od 2005 roku. Czynny projektant, Architekt IARP, Ukończyła Wydział Architektury Politechniki Krakowskiej w 2005 roku. Laureatka wystaw architektonicznych m.in. z mężem Dariuszem Kronowskim wyróżnienie i prezentacja projektów w katalogu - Architekci Małopolski 2010, 2017. Zdobywała doświadczenie w renomowanych biurach projektowych w zakresie planowania przestrzennego i urbanistycznego, budynków użyteczności publicznej, zamieszkania zbiorowego, budynków wielorodzinnych i jednorodzinnych, projektów wnętrz i konserwacji zabytków. W dorobku znajdują się realizacje projektów wnętrz i budynków prywatnych oraz publicznych, a także liczne rysunki, szkice odręczne i prace malarskie. Autorka artykułów n.t. projektowania wnętrz i architektury. Należy do MPOIA (Małopolska Okręgowa Izba Architektów).
MAŁGORZATA JACH asystentka kursu
- PROWADZI ĆWICZENIA Z RYSUNKU
Studiuje na Wydziale Architektury Politechniki Krakowskiej. Nasza absolwentka z roku 2023. Uczęszczała na zajęcia kursu rysunku odręcznego Elipsa w latach 2022-2023. Plastyczka, rysowniczka, pasjonatka architektury autorka wielu interesujących prac i szkiców.
magister historyk sztuki BARBARA ŚWIADEK
- PROWADZĄCA ĆWICZENIA I WYKŁADY Z HISTORII SZTUKI
Doktorantka na Wydziale Historycznym Uniwersytetu Jagiellońskiego (kierunek: historia sztuki). Tytuł magistra uzyskała na podstawie pracy Krzyż Tumski w katedrze we Włocławku, za którą otrzymała nagrodę im. Mariana Sokołowskiego za najlepszą pracę magisterską obronioną na uczelniach krakowskich. Ukończyła także studia podyplomowe na Krakowskiej Akademii im. Andrzeja Frycza. Modrzewskiego (kierunek: rynek sztuki i antyków).
Nasi byli asystenci w latach 2006-2023, którzy wcześniej byli kursantami Elipsy i dostali się na studia z naszej pracowni, obecnie studiują lub pracują w zawodzie architekta:
Tomek Dąbrowski, Bartek Cybula, Karolina Glanowska, Artur Mierzwa, Maciek Kubik, Eliza Żak, Kasia Starzyńska, Karolina Sanak, Andrzej Musiał, Janek Kusior, Mikołaj Kusior, Ania Piątkowska, Wiola Bochenek