fbpx

Nauczyciele

 Pracownia Architektury i Rysunku Elipsa łączy tradycje rodzinne PROJEKTOWANIE, RYSUNEK, SZTUKĘ i WIELKĄ PASJĘ. Rysunku, architektury i projektowania uczymy od 1999 roku, prowadzący zajęcia wciąż podnoszą swoje kwalifikacje i doświadczenie. Poza kursem prowadzimy również rodzinne Biuro Projektowe Elipsa s.c. Uczęszczając na nasze zajęcia kursant ma gwarancję rzetelnego przygotowania, pod okiem osób z wieloletnim doświadczeniem.

                                                           "Architektury nie da się podzielić na czas pracy i czas odpoczynku. Projektant pracuje nieprzerwanie i nieznużenie, pracuje w myślach, pracuje głową, aby przenieść swoje wizje na papier, tworząc szkice, które często osiadają na dnie szafy."  

"Studium Świeżej Kreski - Pomiędzy ideą, a rzeczywistością",  Architektura i Biznes, nr 10/2005, s. 61

dr inż. arch. Dariusz Kronowski

doktor inż. architekt DAREK KRONOWSKI

- PROWADZI ĆWICZENIA Z RYSUNKU, DIGITAL DESIGN ORAZ ZAJĘCIA PLASTYCZNE I WYKŁADY N.T. PROJEKTOWANIA

 

MPOIA, SARP, SEA/AAE. Uprawnienia architektoniczno - budowlane bez ograniczeń, wpis w Małopolskiej Izbie Architektów MP-1449, od roku 2008 należy do Izby Architektów RP oraz do Stowarzyszenia Edukacji Architektonicznej The Association for Architectural Education SEA/AAE. Rysunku uczy z wielką pasją od 1998 roku. Studia inżynierskie i magisterskie ukończył na Wydziale Architektury i Urbanistyki Politechniki Krakowskiej w 2002 roku. Również na Wydziale Architektury Politechniki Krakowskiej otrzymał tytuł doktora nauk technicznych w specjalności: historia i konserwacja zabytków architektury i urbanistyki. Czynny projektant, Architekt IARP, nauczyciel akademicki w stopniu doktora na WAiSP KAAFM w Krakowie, gdzie prowadzi zajęcia z przedmiotów: Projektowanie urbanistyczne, Zasady kompozycji urbanistycznej, Architektura Krajobrazu oraz Budownictwo ogólne i materiałoznawstwo. Laureat wystaw architektonicznych m.in. z żoną mgr inż. arch. Sandrą Kronowską wyróżnienie i prezentacja projektów w katalogu - Architekci Małopolski 2010, Architekci Małopolski 2017, oraz wystaw plastycznych m.in. wystawa grafik i rysunków oraz projektów w NCK Kraków w 2004 roku. W dorobku znajdują się realizacje projektów architektury, wnętrz, wzornictwa przemysłowego i własnoręcznie ilustrowane publikacje naukowe m.in. w Teka Architektury Polskiej Akademii Nauk, Przestrzeń i Forma, Architectus, Architektura Krajobrazu, Folia Turistica, Monografia Instytutu Geografii i Gospodarki Przestrzennej Uniwersytetu Jagiellońskiego "Architektura Pasma Polic na tle Karpat Polskich" oraz felietony naukowe m.in. Zawód: Architekt "Architektura Podhala", Architektura & Biznes "Architektura ziem górskich" nr 4/2016 z autorskimi rysunkami schronisk, "Miasta nadmorskie" nr 12/2016 oraz "Studium świeżej kreski - pomiędzy ideą, a rzeczywistością" 10/2005 i wiele innych, a także rysunki prezentowane na licytacjach m.in. Architekci Polscy dla Japonii - wystawa zorganizowana przez Stowarzyszenie Architektów Polskich SARP, gdzie wylicytowano pracę autora "Rotunda Wawelska - szkic odręczny ołówkiem". Autor rysunków, grafik, obrazów, a także rekonstrukcji architektury i urbanistyki do XII - tomowej encyklopedii "Wielka Historia Świata", 2004-2006, wyd. Fogra, pod patronatem naukowym Polskiej Akademii Umiejętności i Uniwersytetu Jagiellońskiego. Obecnie uczestniczy również w pracach naukowo-badawczych i wykładach n.t. architektury.

magister inż. architekt SANDRA KRONOWSKA

- PROWADZI ĆWICZENIA Z RYSUNKU I ZAJĘCIA PLASTYCZNE

MPOIA. Uprawnienia architektoniczno - budowlane bez ograniczeń, wpis w Małopolskiej Izbie Architektów MP-1724, od roku 2011 należy do Izby Architektów Rzeczypospolitej Polskiej. Rysunku i plastyki uczy od 2005 roku. Czynny projektant, Architekt IARP, Wydział Architektury Politechniki Krakowskiej. Laureatka wystaw architektonicznych m.in. z mężem Dariuszem Kronowskim wyróżnienie i prezentacja projektów w katalogu - Architekci Małopolski 2010, 2017. Zdobywała doświadczenie w renomowanych biurach projektowych w zakresie planowania przestrzennego i urbanistycznego, budynków użyteczności publicznej, zamieszkania zbiorowego, budynków wielorodzinnych i jednorodzinnych, projektów wnętrz i konserwacji zabytków. W dorobku znajdują się realizacje projektów wnętrz i budynków prywatnych oraz publicznych, a także liczne rysunki, szkice odręczne i prace malarskie. Autorka artykułów n.t. projektowania wnętrz i architektury. Należy do MPOIA (Małopolska Okręgowa Izba Architektów).

ANIA PIĄTKOWSKA asystentka kursu

- PROWADZI ĆWICZENIA Z RYSUNKU

(Wydział Architektury Politechniki Krakowskiej)

Nasza absolwentka z roku 2021. Otrzymała oceny 4 i 4 z egzaminu. Uczęszczała na zajęcia kursu rysunku odręcznego Elipsa w latach 2019-2021. Plastyczka, rysowniczka, pasjonatka architektury autorka wielu interesujących prac i szkiców.

JANEK KUSIOR asystent kursu

- PROWADZI ĆWICZENIA Z RYSUNKU

(Wydział Architektury Politechniki Krakowskiej)

Nasz absolwent z roku 2018. Otrzymał oceny 4 i 6 z egzaminu. Uczęszczał na zajęcia kursu rysunku odręcznego Elipsa w latach 2014-2018. Doskonały plastyk, autor wielu interesujących prac i szkiców. Galeria rysunków tutaj

MIKOŁAJ KUSIOR asystent kursu

- PROWADZI ĆWICZENIA Z RYSUNKU

(Wydział Architektury Politechniki Krakowskiej)

Nasz absolwent z roku 2018. Brat Janka Kusiora. Otrzymał oceny 5 i 6 z egzaminu. Uczęszczał na zajęcia kursu rysunku odręcznego Elipsa w latach 2014-2018. Doskonały plastyk, autor wielu interesujących prac i szkiców. Galeria rysunków tutaj

inżynier projektant MICHAŁ SWAT

- PROWADZI ĆWICZENIA Z RYSUNKU I DIGITAL DESIGN & ART

(Wzornictwo Przemysłowe Politechnika Krakowska)

Pasjonat klocków Lego, rysuje i zajmuje się grafiką komputerową, podróżnik oraz fan motoryzacji, sportu i dobrej muzyki. Początkowo swoje kroki kierował na Architekturę, jednak jego uwagę przykuł nowy kierunek, Inżynieria Wzornictwa Przemysłowego. Szukając dobrego kursu został uczniem w Pracowni Architektury i Rysunku Elipsa. Dostał się na wybrany kierunek i obecnie jest studentem Inżynierii Wzornictwa Przemysłowego na Politechnice Krakowskiej. Jest asystentem i uwielbia uczyć rysunku odręcznego i digital design. Obecnie współpracuje z Kuhlmann Cars w Niemczech, projektującej luksusowe kampery, gdzie również dzięki zajęciu wraz z koleżanką II miejsca w konkursie kół naukowych na projekt kampera odbył miesięczne praktyki i stał się jednym z designerów. Obecnie odbywa studia magisterskie na wydziale designiu w Graz, więc nieco rzadziej nas odwiedza :). Galeria prac tutaj

magister historyk sztuki BARBARA ŚWIADEK

- PROWADZĄCA ĆWICZENIA I WYKŁADY Z HISTORII SZTUKI

Doktorantka na Wydziale Historycznym Uniwersytetu Jagiellońskiego (kierunek: historia sztuki). Tytuł magistra uzyskała na podstawie pracy Krzyż Tumski w katedrze we Włocławku, za którą otrzymała nagrodę im. Mariana Sokołowskiego za najlepszą pracę magisterską obronioną na uczelniach krakowskich. Ukończyła także studia podyplomowe na Krakowskiej Akademii im. Andrzeja Frycza. Modrzewskiego (kierunek: rynek sztuki i antyków).

Nasi byli asystenci w latach 2006-2018, którzy wcześniej byli kursantami Elipsy i dostali się na studia z naszej pracowni:

Tomek Dąbrowski, Bartek Cybula, Dawid Niesyczyński, Karolina Glanowska, Artur Mierzwa, Maciek Kubik, Eliza Żak, Kasia Starzyńska, Karolina Sanak, Andrzej Musiał

 

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz