Nie róbcie zdjęć, rysujcie! Szkic pozostaje wyryty w umyśle...

                                                                                 Le Corbusier

Kurs Rysunku Odręcznego w Krakowie Elipsa przygotowuje do egzaminów wstępnych na studia i kierunki:

 • ARCHITEKTURA I URBANISTYKA
 • (Politechnika Krakowska, Śląska, Wrocławska, Rzeszowska, Lubelska, Warszawska, uczelnie zagraniczne)
 • ARCHITEKTURA KRAJOBRAZU
 • (Politechnika Krakowska, Uniwersytet Rolniczy w Krakowie, Uniwersytet Przyrodniczy w Lublinie)
 • WZORNICTWO PRZEMYSŁOWE
 • (Politechnika Krakowska, Akademia Sztuk Pięknych w Krakowie, UP i inne)
 • ARCHITEKTURA WNĘTRZ
 • (ASP, Politechnika Śląska i inne)
 • DIGITAL DESIGN
 • IDENTYFIKACJA WIZUALNA
 • (Uniwersytet pedagogiczny)
 • LICEUM PLASTYCZNE
 • (przygotowanie teczek)
 • Dodatkowo:
 • Historia Sztuki - zajęcia maturalne
 • KURSY HOBBY
Pracownia rysunku została założona przez pasjonatów rysunku, sztuki i architektury, czynnych zawodowo członków Izby Architektów RP, Stowarzyszenia Architektów Polskich (SARP) doktora inż. arch. Dariusza Kronowskiego, nauczyciela na Wydziale Architektury Politechniki Krakowskiej, członka Stowarzyszenia dla Edukacji Architektonicznej SEA/AAE oraz magister inż. arch. Sandrę Kronowską (WAPK). Prowadzący ukończyli Wydział Architektury Politechniki Krakowskiej. Posiadają także uprawnienia budowlane do projektowania bez ograniczeń w specjalności architektonicznej i są wpisani na listę Małopolskiej Okręgowej Izby Architektów. Nauczyciele kursu oprócz przekazywania wiedzy n.t. rysunku i sztuki projektują architekturę oraz wnętrza, zajmują się również designem i wzornictwem, piszą artykuły m.in. do: Teki Urbanistyki i Architektury Polskiej Akademii Nauk, Architektury & Biznes, Przestrzeni i Formy, Architektury Krajobrazu, Zawód: Architekt. Posiadają liczny dorobek projektowy, naukowy i plastyczny m.in. ilustracje architektoniczne do artykułów i książek, jak np.  XII-tomowa "Wielka Historia Świata"  wyd. Fogra, a także wieloletnie doświadczenie branżowe i dydaktyczne.
Korekty udzielane są na poziomie akademickim przez prowadzących. Zajęcia odbywają się w profesjonalnie wyposażonej Pracowni Architektury i Rysunku Elipsa, przeznaczonej w całości na cele projektowe oraz szkoleniowe, zlokalizowanej  przy ul. Felicjanek 15/13 ścisłym centrum Starego Miasta Krakowa, przecznica od Smoleńsk, równoległa do ul. Retoryka. Blisko od Wawelu, Głównego Rynku, Plant, Błoń Krakowskich oraz Parku Jordana.

Kurs rysunku Elipsa uczy z sukcesami już ponad 20 lat, tworząc rozpoznawalny i autorski styl rysunku architektonicznego, rysunku krajobrazowego, a także wzornictwa i projektowania wnętrz. Jesteśmy kursem rysunku wyłącznie z krakowskim rodowodem. Kurs przygotował od podstaw do egzaminów wstępnych na kierunki architektoniczne wielu kandydatów. Uczestnicy kursu rysunku odręcznego Elipsa, studiują na wydziałach architektury, krajobrazu, wzornictwa i wnętrz w całej Polsce oraz za granicą.

Kurs gwarantuje wysoką skuteczność, każdego roku nasi uczniowie dostają się na wyższe uczelnie, zajmując wysokie miejsca na listach studiów dziennych, przede wszystkim na Wydziale Architektury Politechniki Krakowskiej, Wrocławskiej, Śląskiej, Warszawskiej i innych oraz za granicą w LONDYNIE, HISZPANII, NIEMCZECH, HOLANDII, TURYNIE. Uczestnicy kursu rysunku Elipsa uzyskują również bardzo dobre wyniki na kierunku Inżynieria Wzornictwa Przemysłowego Politechniki Krakowskiej. Autorski program szkoły rysunku obejmuje szeroką problematykę. Dzięki doświadczeniu z poprzednimi rocznikami, wykładowcy mają pewność, że pracując systematycznie i przestrzegając programu kursu uczniowie nie mają problemu ze zdaniem egzaminu i dostaniem się na studia. Tematy przygotowane są w oparciu o stylistykę i zagadnienia egzaminacyjne oraz o wieloletnią praktykę zawodową prowadzących.
Wiedza, którą posiadają prowadzący nie ogranicza się do zakresu rysunku odręcznego, architektonicznego ale także do praktycznej znajomości architektury i innych technik wymaganych w pracy projektanta.
Kurs rysunku przekazuje w programie informacje na temat architektury, architektury krajobrazu, historii architektury, projektowania wnętrz, projektowania przemysłowego, grafiki i najnowszych trendów.
Jeżeli myślisz o studiowaniu architektury, wzornictwa lub innych kierunków związanych z rysunkiem, sztuką i plastyką, zapraszamy na ciekawe zajęcia. W spokojnej, komfortowej atmosferze, profesjonalna kadra przygotuje Cię do egzaminów. Również służymy pomocą absolwentom Elipsy w dalszej pracy i na studiach.
Pracownia Systematycznie się rozwija oraz poszerza zakres programu od rysunku poprzez projektowanie form współczesnych do historii sztuki, historii antycznej, architektury krajobrazu i wzornictwa przemysłowego.
Dopełnieniem kursu rysunku odręcznego jest przygotowanie do egzaminu maturalnego z zakresu historii sztuki prowadzonego przez przez mgr Barbarę Świadek, doktorantkę na Wydziale Historycznym Uniwersytetu Jagiellońskiego (kierunek: historia sztuki). Zapraszamy również na coroczne wakacyjne kursy rysunku odbywające się na początku lipca i pod koniec sierpnia.

Nauka rysunku, historii i przekazywanie wiedzy, to nie tylko praca, której oddajemy się już od 1998 roku w zakresie profesjonalnym. Praca przynosi szczególną satysfakcje jeżeli połączona jest z pasją, przynosi efekty w postaci naszych uczniów będących później studentami Wydziałów Architektury, Wzornictwa czy Akademii Sztuk Pięknych.

Cieszymy się, że tę pasję możemy przekazywać innym i dziękujemy naszym wszystkim uczniom i ich rodzicom za wsparcie i pomoc w rozwoju kursu rysunku.

WIĘCEJ N.T. PROWADZĄCYCH ZAJĘCIA...