Kierunki kursów

Nauka rysunku całkowicie od podstaw oraz dla osób zaawansowanych i przepisujących się z innych kursów. Nie powtarzamy materiału, tematy są zmienne o różnych profilach w zależności od kierunku, kierunki można zmieniać w trakcie kursu.
 

architektura i urbanistyka
(Politechnika Krakowska, Śląska, Wrocławska, Rzeszowska, Lubelska, Warszawska, uczelnie zagraniczne i inne)
architektura krajobrazu
(Politechnika Krakowska, Uniwersytet Rolniczy w Krakowie, Uniwersytet Przyrodniczy w Lublinie)
architektura wnętrz
(ASP, Politechnika Śląska i inne)
grafika (digital design), identyfikacja wizualna
(Uniwersytet Pedagogiczny w Krakowie)
wzornictwo przemysłowe
(Politechnika Krakowska, Akademia Sztuk Pięknych w Krakowie, UP i inne)

Terminy zajęć w roku szkolnym 2023/24


Przyjmujemy zapisy na nowy rok szkolny 2023/2024 (można zapisywać się po otrzymaniu planów zajęć w szkołach lub zarezerwować miejsce w pracowni). Ilość miejsc w grupach jest ograniczona!

Wtorek

15:30-19:30

Czwartek

15:30-19:30

Sobota

09.30:13.30

Dlaczego warto nas wybrać?

Elastyczność

Zajęcia we wtorki, czwartki i soboty, terminy można zmieniać w trakcie roku szkolnego, jeżeli są dostępne wolne miejsca. Zajęcia można odrabiać w innych terminach, po poinformowaniu prowadzących.

Skuteczność

Nasi kursanci w skuteczny sposób rozwijają umiejętność rysowania architektury, zieleni, wzornictwa, wnętrz i nie tylko, tak aby zdać egzaminy. Każdego roku 99% naszych uczniów dostaje się na wybrane kierunki i studia.

Doświadczenie

Zajęcia z rysunku prowadzą doktor inż. arch. wykładowca akademicki oraz magister inż. arch. Wydział Architektury Politechniki Krakowskiej. Rysunku skutecznie uczymy od 1999 roku.

Patronat

Kurs rysunku Elipsa od 2013 roku został objęty patronatem Kraków Zaprasza oraz Fundacji Promocji Kultury w Krakowie. Posiadamy również referencje liceów, szkół wyższych oraz organizacji pozarządowych, z którymi współpracowaliśmy przy tworzeniu szkoleń plastycznych.

Co zawiera kurs

  • Nauka rysunku całkowicie od podstaw oraz dla osób początkujących, zaawansowanych i przepisujących się z innych kursów.
  • Nie powtarzamy materiału, tematy są zmienne o różnych profilach w zależności od kierunku, kierunki można zmieniać.
  • Nie dzielimy grup, każdy ma możliwość sprawdzenia swoich sił w różnych lokalizacjach w przypadku plenerów letnich i tematach.
  • Na zajęcia przeznaczone jest łącznie od 4 do 12 godzin tygodniowo. Zajęcia prowadzone są przez nauczycieli akademickich posiadających tytuły naukowe: doktora inżyniera architekta oraz magistra inżyniera architekta.
  • Papier do rysunku B2 (50x70cm).
  • Pomoce dostępne w pracowni typu dodatkowe materiały do rysowania lub papier do szkicowania.
  • Ze względu na zasady higieny w pracowni, prosimy posiadać własne materiały plastyczne w miarę możliwości, a przede wszystkim ołówki i gumki.

Co należy przynieść na zajęcia z rysunku

  • We własnym zakresie należy przynieść na pierwsze zajęcia ołówek AUTOMATYCZNY 0.9 lub 1.0 (np. faber castell) lub 2.0 (np. koh-i-noor versatle) lub inny ołówek AUTOMATYCZNY o podanych grubościach oraz gumkę chlebową.
  • Dodatkowo w zależności od tematu należy posiadać materiały kolorystyczne m.in. farby, tempery, kredki, pastele, promarkery - o czym informujemy.

Adres zajęć rysunku odręcznego

ul. Felicjanek 15/13, Kraków, I p., na domofonie wcisnąć 13
lokalizacja blisko Dworca Głównego i Rynku Głównego w Krakowie (300m), przecznica od ul. Smoleńsk, równoległa do ul. Retoryka i ul. Zwierzynieckiej. Spacerkiem przez Planty, a także od Dworca i Starego Kleparza, Długa -tramwaje 18 i 72. Można również dojechać na na Al. Focha 1, krakowskie Błonia pod dawny Hotel Cracovia, obecnie Muzeum Architektury i Designu, następnie przejść ul. Piłsudskiego, Retoryka.

 

Zapisy:

Zapisy oraz zapytania przyjmujemy telefonicznie lub e-mailem oraz na zajęciach w pracowni.
tel:+48692415013 dr inż. arch. Dariusz Kronowski
tel:+48600926466 mgr inż. arch. Sandra Kronowska
e-mail: elipsa@kurs-rysunku.pl

Mapka dojazdowa