Obecnie zapraszamy do zapisów na wakacyjny kurs rysunku odręcznego osoby całkowicie początkujące i mające podstawy w nauce rysowania, uczniów szkół podstawowych, liceów oraz osoby zainteresowane nauką rysowania hobbystycznie.

Kurs wakacyjny w naszej pracowni prowadzony jest przez wykwalifikowanych pedagogów, pasjonatów rysunku odręcznego i architektury doktora inż. architekta, pracownika naukowego Wydziału Architektury Politechniki Krakowskiej i mgr inż. architekt, WAPK. Prowadzimy zajęcia z rysunku w okresie wakacyjnym od 2006 roku, byliśmy w tym czasie pierwszym kursem w Polsce, który podjął się organizacji kursów wakacyjnych. W trakcie kursu, przyszli kandydaci poznają różnorodne techniki rysowania i konstrukcji, a także rysunku walorowego. Rysujemy zarówno w pracowni, przygotowanej do tego celu oraz w plenerach Krakowa m.in. od lat na Wawelu, przy bulwarach wiślanych, w Klasztorze Dominikanów, w Ogrodzie Botanicznym (pokrywamy koszt wstępu) oraz w wieli innych ciekawych miejscach związanych z architekturą i sztuką historyczną, a także współczesną. Dzięki tematycznej różnorodności nasi kursanci nie tylko zwiedzają piękne zabytkowe miasto będące perłą kultury, ale również mają możliwość plastycznej, przestrzennej interpretacji tematu miasta, będącego niegdyś było inspiracją m.in. dla Ebenezera Howarda, który w roku 1912 prezentował tutaj swoje idee miasta ogrodu. W tym roku planujemy do programu włączyć Kopiec Kościuszki. Dodatkowo omawiamy formę studiów wyższych na wydziałach architektury, wzornictwa i nie tylko... ze szczególnym uwzględnieniem Wydziału Architektury Politechniki Krakowskiej, przygotowujemy również do studiów i egzaminów na kierunki wnętrza, architektura krajobrazu. Pomagamy kursantom przygotować solidne teczki m.in. na ASP i uczelnie zagraniczne (teczki kursanci wykonują samodzielnie pod naszą opieką merytoryczną). W sprawach polskich i zagranicznych uczelni jesteśmy na bieżąco, prezentujemy również ciekawe wykłady i prelekcje n.t. architektury światowej.

Maksymalnie i w ciekawy sposób staramy się wypełnić czas na kursie wakacyjnym. Zajęcia są również doskonałym wstępem do kursu całorocznego. Kursanci zainteresowani przedłużeniem nauki otrzymują dodatkowy rabat. Kurs wakacyjny rysunku prezentuje program kursu całorocznego w pigułce od podstaw do form zaawansowanych.

W pakiecie kursu przy wcześniejszym zgłoszeniu, oprócz opieki dydaktycznej prowadzących oferujemy w cenie ołówek automatyczny 0.9 oraz gumkę chlebową, wypożyczamy deskę do rysowania, materiały niezbędne do rozpoczęcia przygody z rysunkiem.

 • Zajęcia od poniedziałku do piątku od 10:00 do 13:00 lub od 15:00 do 18:00
 • Grupy do 10 osób, w pracowni po 5 osób na każdej salce
 • Zajęcia przewidziane w plenerze i pracowni architektury i rysunku
 • Nauka rysunku całkowicie od podstaw oraz dla osób mających podstawy rysunku
 • Zapisując się na dowolną ilość tygodni, nie powtarzamy materiału, tematy są zmienne
 • Nie dzielimy grup na zajęcia w pracowni i w plenerze, zajęcia są mieszane lub uzależnione od aury
 • Zajęcia dla młodzieży w wieku od 12 lat wzwyż
 • Rysunki z pleneru i z pracowni, przeglądamy w pracowni pod okiem nauczyciela akademickiego doktora inż. architekta
 • Nasi kursanci w skuteczny sposób rozwijają umiejętność rysowania architektury, a także postaci, wzornictwa i wnętrz
 • Zawsze zmieniamy lokalizację plenerów
 • Zajęcia prowadzone w warunkach wysokiej higieny. Regularnie dezynfekujemy pracownię oraz posiadamy środki czystości.
 

Więcej informacji nt. kursu

Kurs Wakacyjny w pracowni i w plenerze

https://www.facebook.com/ElipsaKursWakacyjny/

Galeria kursu wakacyjnego poprzednie edycje

O prowadzących